Akıllı Telefonla harici mikrofon nasıl kullanılır

Akıllı Telefonla harici mikrofon nasıl kullanılır

03.01.2021 0 Yazar: Yönetici

Akıllı Telefonla harici mikrofon nasıl kullanılır. Bu videomuzda akıllı telefonunuzda harici mikrofon nasıl kullanabileceğimizi öğreneceğiz. Harici mikrofon kullanarak video çekimi nasıl yapılır?

Akıllı telefonlarda genellikle tek giriş bulunmaktadır. Akıllı telefonunuzda harici mikrofonun çalışabilmesi için bu tek girişi mikrofon ve kulaklık girişlerine bölecek bir dönüştürücü gerekmektedir. Elimde böyle bir dönüştürücü bulunmaktadır. Bunun farklı tipleri de bulunmaktadır. Şimdi bir kayıt işlemi deneyelim. Öncelikle dönüştürücü kullanmadan ses kayıt işlemi deneyelim. Evet harici mikrofonu ses kaydedicisi algılamadı. Şimdi dönüştürücü kullanarak deneyelim. Evet harici mikrofonla ses kayıt işlemi gerçekleşti.

Şimdi de harici mikrofonla video kaydetmeye çalışalım. Dönüştürücü kullanarak video kaydetmeyi deneyelim. Evet harici mikrofonun video kaydedicisi algılamadı. Video kaydedicisi telefonun mikrofonunu kullanıyor. Video ayarlarında ise harici mikrofon kullanma imkanı verilmemiş. Bu durumda Play marketten harici mikrofon tanımlamasına imkan veren bir video kaydedicisi kullanmak gerekir. Bunun için be alanda çok yaygın olan Open Camera uygulamasını kullanacağız. Play marketten indirilelim. Kayıt için video seçtikten sonra, Video ayarlarında Ses Kaynağı olarak Harici mikrofon(varsa) seçeneğini seçiyoruz. Böylece telefonunuzla harici mikrofon kullanarak video kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İşte bu kadar! Merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz ve hazırlanmasını istediğiniz konuları yorumlar kısmında yazabilirsiniz. Eğer videom size faydalı olduysa, kanalıma abone olup, videomu beğenerek, bildirim zilini açmayı unutmayın.
İyi çalışmalar.