Fotoğraflarla çok hızlı, müzikli video hazırlama Proshow Gold

Fotoğraflarla çok hızlı, müzikli video hazırlama Proshow Gold

02.01.2021 0 Yazar: Yönetici

Fotoğraflarla çok hızlı, müzikli video hazırlama Proshow Gold. Bu yazımızda genellikle fotoğraflardan video hazırlamak gerekli olduğu zaman kullandığım Photodex firmasının Proshow Gold programını nasıl kullanacağımızı öğreneceğiz. Çok kısa zamanda, görsel efektleri ve geçişleri çok güçlü bir video hazırlayabilirsiniz.
Program çok hızlı çalışır ve kullanımı çok kolaydır. Video hazırlamak istediğiniz resimleri, videoları ve müzikleri bir klasörde toplamanızı tavsiye ederim.

Proshow Gold programını açın. Kullanacağınız klasörü seçin. Resimleri ekleyin. Resimleri sürelerini ve geçişlerin sürelerini değiştirin. Resimlerin yerlerini değiştirin. Gerekli olmayan resimleri silebilirsiniz.
Title Slide ekleyin. Türkçe yazı destekleyen bir yazı seçerek, başlık yazın. Ayrıca tüm slaytlarda görünecek bir yazı ekleyin.
Müzik ekleyin. Müzik seviyesini azalt. Fade out uygulayın.
Slide Options dan Slide Style değiştirin.
Bitiş ekranı ekleyin. Kayan yazı.
Save – Proshow Gold dosyasını kaydedin. Sonradan değişiklikler için gerekli olabilir.

Video oluşturmak için Publish e basın ve size uygun kaliteyi seçin. For Web or Device. 1080p. High Quality. Yüksek kalite. Create düğmesine basın. Dosya ismini ve konumunu yazın. Oluşturma işlemi başladı (Rendering video).

Hızlı Metod 1
Randomize Slide Order
Randomize Motion Effects
Randomize Transitions

Hızlı Metod 2
Slaytları seçin ve fare sağ tuşu ile Use Wizard on Selected Slides, sonra Theme seçilir ve Enery Level.

İşte bu kadar.
Merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz ve hazırlanmasını istediğiniz konuları yorumlar kısmında yazabilirsiniz. Eğer videom size faydalı olduysa, kanalıma abone olup, videomu beğenerek, bildirim zilini açmayı unutmayın.
İyi çalışmalar.