Microsoft Insider nedir ve ne için kullanılır

Microsoft Insider nedir ve ne için kullanılır

05.01.2021 0 Yazar: Yönetici

Microsoft Insider nedir ve ne için kullanılır. Bu videomuzda Microsoft Insider ın ne olduğunu ve ne için kullanıldığını öğreneceğiz.

Microsoft Insider bazı kullanıcıların güncellemeleri, herkese açık olan güncelleme tarihinden önce alıp deneyimlemesine ve Microsoft’a geri beslemeler iletebilmesine olanak sağlayan bir yapıdır. Windows, Ofis ve Xbox için Insider kullanıma açıktır. Bu sayede Microsoft resmi güncelleme vaktinden önce aldığı geri beslemelerle güncellemelerini düzenleme ve daha kararlı bir sürüm sunma imkanına kavuşuyor.

Yani bu Insider programına katılarak deneme güncellemelerini vaktinden önce inceleyip Microsoft’un gelişimine katkıda bulanabilirsiniz. Tabi ki en son ve kararlı güncellemeyi almadığınız için yani deneme güncellemesini kullandığınız için en bir ihtimalde olsa bazı hatalarla karşılaşma durumunuz olabilir. Amaç da zaten bu hataların tespit edilip düzeltilmesidir.

insider.windows.com insider.office.com insider.xbox.com web sitelerinde bu programa katılabilirsiniz.
Bu videomda Windows Insider programına katılarak güncellemeleri alacağım.
Öncelikle insider.windows.com web sitesini açıp Microsoft hesabıyla giriş yapalım. Eğer Microsoft hesabınız yoksa yeni hesap açabilirsiniz. Microsoft hesabınızla insider programına üye olduktan sonra bilgisayarınızda Ayarlar – Güncelleştirme ve Güvenlik – Windows Insider Programına girin ve Başla düğmesine tıklayın.
Microsoft hesabınızı bağlamanız gerekiyor.
Windows u etkin şekilde geliştirme – Önerilen

Hızlı ve Yavaş olmak üzere iki halka bulunmaktadır. Microsoft çıkan tüm güncellemeleri Hızlı halka ile paylaşır. Yavaş halka ise Insider programına yeni katılan kişiler için daha uygundur, daha güvenlidir ve daha az hata içerir. O yüzden Yavaş halkayı seçiyorum.
Yeniden Başlat.
Ayarlar – Güncelleştirme ve Güvenlik – Windows Insider Programı – Güncelleştirmeleri Denetle

Bu videomuzda Microsoft Insider ın ne olduğunu ve nasıl kullanılabileceğini öğrendik. Eğer videom size faydalı olduysa kanalıma abone olup, videomu beğenerek, bildirim zilini açmayı unutmayın. İyi çalışmalar.