Python Öğreniyorum 1 – Gerekli Programlar

16.10.2020 0 Yazar: Yönetici

Python Öğreniyorum 1 – Gerekli Programlar. Bu videomuzda Python hakkında kısa bilgiler verip, Python ve gerekli programların kurulumunu öğreneceğiz.

Merhabalar. Bu videomuzla Python öğreniyorum serimize başlıyoruz. Bu videomuzda Python hakkında kısa bilgiler verip, Python ve gerekli programların kurulumunu öğreneceğiz.

Python 2019 daki yükselişiyle şu an en popüler programla dili diyebiliriz. En önemli özelliği kodların sadeliği ve okunaklı olmasıdır. Python işlerimizi hızlı bir şekilde yapmamızı sağlayan yüksek seviyeli, nesne tabanlı ve açık kodlu yani ücretsiz bir programlama dilidir. Python hemen hemen bütün alanlarda kullanılmaya başlamıştır. İş imkanları açısından büyük firmalar da Google Youtube Yahoo Yandex gibi artık Python diline ayrı bir önem vermektedirler.

Python ve gerekli programların kurulumuna gelirsek.

Öncelikle Python programını kurmamız gerekir.

Kurulum yapılır.

Aslında sadece pyhton kurulumu yeterlidir. Dosyaların düzenli olması, hata izlenimlerini kolaylaştırmak ve proje çalışmaları yapmak için bir arayüz programı kullanmamız işimizi kolaylaştıracaktır. Bu alanda kullanılabilecek popüler arayüz programları Pycharm, Wing, SublimeText vb. programlardır. Bizim tercihimiz Pycharm dır.

Şimdi Pycharm kuralım.

Kurulum işlemlerinden sonra ilk programımızı oluşturalım.

“Merhaba dünya”

Program çalıştırma.

Bu derslik bu kadar. Gelecek python dersimizde görüşmek üzere. Eğer videom size faydalı olduysa kanalıma abone olup, videomu beğenerek bildirim zilini açmayı unutmayın. İyi çalışmalar.