Telefondan bilgisayarı kontrol etme – Android İOS

Telefondan bilgisayarı kontrol etme – Android İOS

02.01.2021 0 Yazar: Yönetici

Telefondan bilgisayarı kontrol etme – Android İOS. Bu videomuzda Google firmasının Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasıyla telefondan bilgisayarımızı nasıl kontrol edebileceğimizi öğreneceğiz. Telefonunuzdan uzaktaki bir bilgisayara bağlanıp işlerinizi halledebilirsiniz veya en basit anlamda bir sunum gösterirken telefonunuzla bilgisayarı kontrol ederek, sunumu uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Daha önceki Chrome Uzaktan Masaüstü ile başka bir bilgisayara nasıl bağlanılır videomuzdaki işlemlerle benzer işlemleri, şimdi bu videomuzda telefon üzerinden yapacağız.

Uzaktan erişime izin vereceğiniz bilgisayarda adres çubuğunda https://remotedesktop.google.com/access adresini yazın ve Enter tuşuna basın. Uzaktan erişimi ayarlayın bölümünde, Etkinleştir’e tıklayın.

Bilgisayarımızda uygulama yüklü değilse, öncelikle uygulamayı eklemeniz istenir. Chrome web mağazası sayfasında Chrome’a ekle’ye basarak, açılan pencerede Uzantı ekle düğmesine tıklayın. Chrome Remote Desktop Chrome’a eklendi yazılı bildiri görüntülenir.

Ad seçin bölümünde bağlantı yapılacak bilgisayara bir isim verin. PIN seçin bölümünde en az 6 haneli sayılardan oluşan bir şifre yazın. Başlat’a tıklayın. Bu uygulamanın bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin veriyor musunuz yazılı açılan pencerede Evet’e tıklayın. Bilgisayarınız erişime hazır durumda.

Şimdi telefonda Google Play marketi açın ve Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını bulup yükleyin. Uygulamayı açın, hazırladığınız bilgisayar burada gözükür. Bilgisayar tıklayın ve daha önce bilgisayar için belirlediğiniz PIN kodunuz yazın. İşte bilgisayar kontrolünüzde artık.

İşte bu kadar! Akıllı telefonlarımızla hayatımızı kolaylaştıralım.
Eğer videom size faydalı olduysa, kanalıma abone olup, videomu beğenerek, bildirim zilini açmayı unutmayın.
İyi çalışmalar.