WhatsApp’ta 5 kişiden fazla nasıl mesaj gönderilir

WhatsApp’ta 5 kişiden fazla nasıl mesaj gönderilir

02.01.2021 0 Yazar: Yönetici

WhatsApp’ta 5 kişiden fazla nasıl mesaj gönderilir. Bu yazımızda 5 kişiden fazla nasıl mesaj gönderilebileceğini öğreneceğiz. WhatsApp’ta gelen sınırlama sebebiyle, bir mesajı en fazla 5 kişiye iletebilirsiniz. Toplu mesaj göndermek istediğiniz zaman, ne yapmalı? Yeni Grup oluşturursanız, grup üyelerine gruba dahil olduklarına dair haber iletilir ve Grup Bilgisi kullanılarak herkes gruptaki diğer kişilere ulaşabilir. Ayrıca gönderilen mesajlar her bir kişiye özel mesaj gibi değil de, gruba gönderilir.

Peki toplu mesaj göndermek istiyorsunuz ve mesajın her bir kişiye özel mesaj gibi gitmesini istiyorsunuz? Bunun için Yeni toplu mesaj bölümünü kullanabilirsiniz. Bu bölüm sayesinde 256 kişiye kadar mesaj gönderebilirsiniz.
WhatsApp’ta sağ üst köşedeki üç noktaya basarak Yeni toplu mesaja tıklayın. Kişileri seçin. Yeşil tamam düğmesine tıklayın. Seçilen kişi sayı ile bir grup oluşturuldu. Ama bu gruba dahil olan kişilere herhangi bir mesaj gitmedi. Sürekli kullanacağınız bir grupsa ismini değiştirebilirsiniz. Sağ üst köşedeki üç noktaya basın, Toplu mesaj liste bilgisi’ne tıklayın. Kalem resmine tıklayın ve grup ismini yazın. Sağ üst köşede ki kişi artı simgesine tıklayarak gruba yeni kişiler ekleyebilirsiniz. Ayrıca kişiler listesinde kişi üzerinde bir iki saniye basılı tutarak, açılan menüden Listeden çıkart’a basarak silebilirsiniz. En alttaki Toplu mesaj listesini sil düğmesine basarak, grubu silebilirsiniz.
Bu grup için kısayol linki oluşturarak, bu gruba daha hızlı ulaşabilirsiniz. WhatsApp’ta sağ üst köşedeki üç noktaya, sonra Diğer ve daha sonra Kısayol ekle’ye tıklayın. Kısayol tuşu oluşturuldu.
İşte bu kadar. Mesajlarınızla herkese ulaşmanız dileğiyle.

Merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz ve hazırlanmasını istediğiniz konuları yorumlar kısmında yazabilirsiniz. Eğer videom size faydalı olduysa, kanalıma abone olup, videomu beğenerek, bildirim zilini açmayı unutmayın.
İyi çalışmalar.