Windows Güvenli Mod da nasıl başlatılır – Safe Mode

Windows Güvenli Mod da nasıl başlatılır – Safe Mode

31.12.2020 0 Yazar: Yönetici

Windows Güvenli Mod da nasıl başlatılır – Safe Mode.  Windows u Güvenli Mod da nasıl başlatabileceğimizi öğreneceğiz. Güvenli Mod genelde sorun gidermek için kullanılır.

2 yöntem öğreneceğiz.

1.Yöntem:
– Shift tuşunu basılı tutarak Yeniden Başlat ı seçin
veya
– Bu işlem şu şekilde de yapılabilir: Ayarlar – Güncelleştirme ve Güvenlik – Kurtarma – Gelişmiş Başlangıç – Şimdi yeniden başlat
Açılan mavi ekranda Sorun Gider i, ardından Gelişmiş Seçenekleri, daha sonra Başlangıç Ayarları nı seçin ve Yeniden Başlat a tıklayın. Başlangıç Ayarları penceresi açılır ve burada 4 tuşuna basılır (4.Güvenli Modu Etkinleştir). Bilgisayar yeniden başlatılır ve Windows Güvenli Mod da açılır.

2.Yöntem
Bu yöntemde Sistem Yapılandırması nı kullanacağız. Bunun için Ara düğmesine basarak msconfig yazınız ve Sistem Yapılandırması na tıklayınız. Önyükleme bölümü nü açarak, Önyükleme Seçenekleri kısmından Güvenli Önyükleme seçeneğini aktif hale geçiriniz. Bu seçenek bir kez aktif hale geçirilince Windows her açılışında Güvenli Mod a geçecektir. Windows u tekrar normal moda geçirmek için bu seçeneği kaldırmanız gerekir. Sorun giderme durumlarında Windows u sürekli Güvenli Mod da açmanız gerektiğinde tercih edilebilir. Tamam tuşuna basarak Yeniden Başlat ı seçiniz. Bilgisayar yeniden başlatılır ve Windows Güvenli Mod da açılır.

İşte bu kadar! İyi çalışmalar.