Windows old klasörü nedir ve nasıl silinir

Windows old klasörü nedir ve nasıl silinir

31.12.2020 0 Yazar: Yönetici

Windows old klasörü nedir ve nasıl silinir. Windows.old klasörünün ne olduğunu ve nasıl silinebileceğini öğreneceğiz. Windows u bir üst sürüme güncelledikten sonra, Yerel Disk C sürücünüzde Windows.old adında bir klasör oluşur. Bu klasör eski Windows sürümü dosyalarını içerir ve dosya boyutu çok büyüktür.
Eğer Windows un yeni sürümünü beğendiniz ve eski sürüme geri dönmek istemiyorsanız, Windows.old klasörünü silebilirsiniz. Ayrıca bu klasörü silmek size çok büyük boş alan kazandıracaktır.
Windows.old klasörünü nasıl silebiliriz?

Windows.old klasörünü silmek için Disk Temizleme aracını kullanacağız. Ara düğmesine basıp Disk Temizleme yazın. Disk Temizleme ye tıklayın. Disk Temizleme penceresinde Sistem dosyalarını temizle düğmesine tıklayın. Disk Temizleme C sürücü üzerinde açılabilecek yeri hesaplıyor yazılı bir pencere açılır. Tekrar Disk Temizleme ekranı açılır. Silinecek dosyalar listesinde Önceki Windows yüklemesi seçeneğini bulunuz. Bunu sildiğim zaman benim bilgisayarımda 28.7 GB boş alan açılacak. Seçeneği aktif hale geçirip Tamam düğmesine tıklayın.

İşte bu kadar! İyi çalışmalar.