Windows’da Gizli Yönetici Administrator nasıl etkinleştirilir

Windows’da Gizli Yönetici Administrator nasıl etkinleştirilir

31.12.2020 0 Yazar: Yönetici

Windows’da Gizli Yönetici Administrator nasıl etkinleştirilir. Windows kurulduğu zaman hesap türü Yönetici olan bir kullanıcı otomatik olarak eklenir. Ama bu kullanıcı etkin halde değildir. Kendi kullanıcınızla ilgili problem yaşadığınız zaman, bu kullanıcıyı aktif hale geçirip probleminizi çözebilirsiniz. 2 yöntem öğreneceğiz:

1. Yöntem:
Başlangıç a sağ tıklayıp Komut İstemini Yönetici modunda çalıştırın. Gizli Yöneticiyi aktif hale geçirmek için şu kodu yazın ve Enter tuşuna basın:
net user administrator /active:yes
Komut başarıyla tamamlandı yazısı çıkar. İşte bu kadar. Tersini yani tekrar gizli hale getirmek için şu kod yazılır:
net user administrator /active:no

2. Yöntem
Bu Bilgisayar a sağ tıklayarak Yönet i seçin. Bilgisayar Yönetimi açılır. Yerel Kullanıcılar ve Gruplar dan Kullanıcılar a tıklayın. Administrator a sağ tıklayarak Özellikleri seçin. Hesap devre dışı seçeneğindeki seçimi kaldırın ve Tamam tuşuna basın. İşte bu kadar. Gizli hale getirmek için ise burayı seçili hale getirmeniz yeterlidir.
Bazı durumlarda bu işlemleri kendi kullanıcınızda uygulamanız mümkün olmayabilir. Kullanıcınızın şifresini unutmuş olabilirsiniz veya kullanıcınızın hesap türü Standart kullanıcı olarak tanımlanmıştır. Bu durumda Windows unuzu Güvenli modda açıp bu işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için Windows u Güvenli modda başlatma videomuza bakabilirsiniz.

İyi çalışmalar