WordPress ile site kurulumu

WordPress ile site kurulumu

03.01.2021 0 Yazar: Yönetici

WordPress ile site kurulumu. Bu yazımızda WordPress ile bir web sitesi nasıl kurulabileceğini öğreneceğiz. Bunun için öncelikle hosting (internette web sitesi dosyalarımız için alan) ve domain (web sitesi ismi) alımı işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Daha sonra WordPress’i kurarak gerekli ilk ayarları yapacağız. Kategoriler ve menü oluşturarak yazı ve sayfalar ekleyeceğiz. Eklentilerle sitemizi daha güçlü hale getirip, temalarla site görünümünü daha güzel hale getireceğiz.

Haydi başlayalım.

Neden WordPress? WordPress hakkında biraz konuşalım. WordPress ücretsiz içerik yönetim sistemidir ve internette ki web sitelerinin yaklaşık yüzde 30’u WordPress ile hazırlanmaktadır. WordPress sürekli geliştirilen bir sistemdir ve Eklenti ve Tema özellikleriyle her türlü web sitesi hazırlamanız mümkün olmaktadır. Tr.wordpress.org sitesinden indirip kullanabilirsiniz. Ancak hosting firmalarının çoğu kendi siteleri üzerinden WordPress kurulumunu sağlanmanıza imkan vermektedir.

Öncelikle web sitemiz için gerekli olan dosyaları internette tutabilmemiz için bir hosting firması seçmemiz gerekmektedir. Bunun için birçok popüler firma arasından sizin için uygun olanı seçmelisiniz. Türkçe arayüzlü olanlardan bazıları şunlardır.
tr.godaddy.com, www.hostinger.web.tr, www.turhost.com, tr.000webhost.com
Ancak ben bu videomda 2 yıldır kullandığım ve çok memnun kaldığım, web sitelerimin çoğunun yüklü bulunduğu Rus hosting firması beget.com’u kullanacağım. Hosting firmasının İngilizce arayüzü de bulunmaktadır.

Bu videomuza WordPress ile Bilgisayarhane YouTube kanalımızın web sitesini oluşturduk.
Eğer videom size faydalı olduysa kanalıma abone olup, videomu beğenerek bildirim zilini açmayı unutmayın. İyi çalışmalar.