WordPress web sitenizi hızlandırın – WP Super Cache

WordPress web sitenizi hızlandırın – WP Super Cache

06.01.2021 0 Yazar: Yönetici

WordPress web sitenizi hızlandırın – WP Super Cache eklenti ayarları. Bu yazımızda WordPress web sitemizi hızlandırmak için kullanacağımız WP Super Cache eklenti ayarlarını yapacağız. Alternatif olarak WP Fastest Cache eklentisini de kullanabilirsiniz.

WordPress dinamik bir yapıya sahiptir ve sayfa açılımlarında, istenilen sayfa her seferinde serverdan sunucudan yüklenir ve statik html sayfa olarak bize görüntülenir. Bu tabi ki web siteniz büyüdüğü zaman aynı anda birçok sayfa açılımları olacağı için sunucuda bir yük oluşturacak ve yavaşlamasına neden olacaktır. WP Super Cache gibi programlar sunucudan sayfaları alır ve önbellekte hazır HTML sayfalarını tutar ve tekrar görüntülemelerde artık sayfaları buradan göstermeye başlar. Böylece web sitenizin sunucu yanıt süresini büyük ölçüde azaltmış olur yani web siteniz hızlanmış olur. Tabi ki güncellenen sayfaların belirlediğiniz zamanlarda yenilenmesi yapılacaktır.
Web sitenizin hızlanması Google ve Yandex gibi arama motorlarının, web sitenizi daha yukarlarda göstermesini sağlayacaktır.

CDN – Content Delivery Network (İçerik Dağıtım Ağı). CDN statik içeriğinizin ziyaretçinize en yakın yerden göndererek hızlı bir şekilde dağıtımını sağlayarak web site hızınızı artırır.