WordPress websitesi güvenliğini sağlama – ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER

WordPress websitesi güvenliğini sağlama – ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER

14.02.2021 0 Yazar: Yönetici

WordPress websitesi güvenliğini sağlama – ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER. Merhabalar, bu videomuzda wordpress websitesinin güvenliğini sağlamak için, All In One WP Security eklentisini kullanacağız. Bu eklenti WordPress sitenizin güvenliğini yepyeni bir seviyeye taşıyacak nihai güvenlik eklentisidir.

Bu güvenlik eklentisi, kullanımı kolay özellikleri kadar en son önerilen WordPress güvenlik uygulamalarını ve tekniklerini sunar. Kullanıcı düşünülerek uzmanlar tarafından tasarlanmış ve yazılmıştır. Artık sitenize iyi güvenlik duvarı kuralları uygulamak için karmaşık htaccess kurallarını öğrenmek zorunda değilsiniz.

WordPress, tasarlandığı şekilde zaten güvenli bir platformdur, ancak çoğu WordPress web sitesinde bulunan ortak güvenlik açıkları ve sorunları genellikle dikkatsiz kullanıcılardan veya kötü güvenlik uygulamalarından, kötü barındırma yapılandırmasından ve kötü kodlanmış eklentilerden veya temalardan kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle, sitenizde birçok önemli güvenlik uygulamasını zorunlu kılan bunun gibi bir eklenti kullanarak sitenize biraz ekstra güvenlik ve güvenlik duvarı eklemek çok önemlidir. All In One WP Security and Firewall, etkinleştirdiğiniz güvenlik özelliklerine dayanarak sitenizi ne kadar iyi koruduğunuzu ölçmek için benzeri görülmemiş bir güvenlik puanı derecelendirme sistemi kullanır.

Güvenlik ve güvenlik duvarı özellikleri “Temel”, “Orta” veya “Gelişmiş” olarak sınıflandırılır. Bu, eklentiyi etkinleştirir etkinleştirmez sitenizin işlevselliğini bozmadan bir grup güvenlik özelliğini güvenli bir şekilde etkinleştirmenize olanak tanır.