Xiaomi telefonu fabrika ayarlarına döndürme

Xiaomi telefonu fabrika ayarlarına döndürme

03.01.2021 1 Yazar: Yönetici

Xiaomi telefonu fabrika ayarlarına döndürme. Bu yazımızda Xiomi bir telefonu fabrika ayarlarına nasıl döndürebileceğimizi başka deyişlerle format atma, sıfırlama, hard reset işlemini öğreneceğiz.
Bunun için 2 yöntem kullanabiliriz. Bu yöntemlerde menüler sizin telefonunuzun modeline göre biraz farklılık gösterebilir.

1.yöntemde telefon açıkken, önce Ayarlar’dan Sistem ayarlarına ve daha sonra Sıfırla bölümüne girilir. Fabrika verilerine sıfırla’ya tıklayarak işlem başlatılır.

00:38 2.yöntemde ise telefon kapalıyken, Güç tuşu ve ses açma tuşu birlikte basılı tutulur, Mi logosu gelince güç tuşu bırakılır. Menü ekranı gelince de ses açma tuşu bırakılır.
Eğer dil Çince ise İngilizceye çevirmek için aşağı sağdaki tuşa basılır. Sonra Recovery yani Kurtarma’ya basılır ve burada Warning yani Uyarı mesajı gelir. Gerçekten de Kurtarma bölümüne girmek istiyor musunuz diye, Ok basılır. Sonra sırayla
Wipe Data
Wipe All Data
Confirm
Reboot
Reboot to System
Seçenekleri seçilerek işlem tamamlanır.

03:26 Eğer this device is locked – Bu aygıt kilitli ifadesi çıkarsa mi şifresi girilecerek aktif hale geçirilir. Eğer şifre hatırlanmıyorsa id.mi.com sitesinden Forgot password – Şifreyi unuttum seçilerek sifre yenilenir.

İşte bu kadar.
Bu videomda Xiomi telefonları fabrika ayarlarına nasıl döndürebileceğimizi öğrendik.
Eğer videom size faydalı olduysa, kanalıma abone olup, videomu beğenerek bildirim zilini açmayı unutmayın. İyi çalışmalar.