YouTube kanala ilişkilendirilmiş web sitesi nasıl eklenir

YouTube kanala ilişkilendirilmiş web sitesi nasıl eklenir

03.01.2021 0 Yazar: Yönetici

YouTube kanala ilişkilendirilmiş web sitesi nasıl eklenir. Bu videomuzda YouTube kanalınızla web sitenizi nasıl ilişkilendirebileceğimizi öğreneceğiz. Bunu yapabilmeniz için eklemek istediğiniz web sitesinde yönetici haklarına sahip olmanız gerekir.

YouTube kanalınızda YouTube Studio bölümünde Ayarlar’a tıklayın. Kanal bölümünde Gelişmiş kanal ayarlarına (Gelişmiş kanal ayarları ) tıklanır.

İlişkilendirilmiş web sitesi kısmında, eklemek istediğiniz web sitesi ismi yazılır ve Ekle tuşuna basılır. YouTube web sitesinin sizin olduğunu onaylamanızı isteyecek. Bunun için oluşturulan dosyayı bilgisayarınıza indirip, web sitenize yüklemeniz gerekli. Web sitenizin hosting kontrol panelinde Dosya yönetici bölümünden dosya yüklenir. Daha sonra Doğrulama işlemi geçekleştirilir.

Böylece videolarınıza bitiş ekranında bu web sitesini kullanabilirsiniz.

Ayrıca web sitemizin bir linkini YouTube kanal resmimizin sağ alt köşesine ekleyelim. Bunun için Kanalı özelleştir e girilir ve YouTube kanal resmi üzerindeki kalem tuşuna basarak Bağlantıları düzenle seçilir. Özel Bağlantılar kısmında bağlantılar eklenir.

İşte bu kadar.
Bu videomuzda YouTube kanalımızla web sitemizi nasıl ilişkilendirebileceğimizi ve YouTube kanal resmimize nasıl bağlantılar ekleyebileceğimizi öğrendik.
Eğer videom size faydalı olduysa kanalıma abone olup, videomu beğenerek, bildirim zilini açmayı unutmayın. İyi çalışmalar.