Windows 10’da programsız ekran videosu nasıl kaydedilir

Windows 10’da programsız ekran videosu nasıl kaydedilir

31.12.2020 0 Yazar: Yönetici

Windows 10’da programsız ekran videosu nasıl kaydedilir. Windows 10 da herhangi bir program yüklemeden ekran videosu nasıl kaydedebileceğimizi öğreneceğiz. Bu özellik daha çok oyunları kaydetmek için hazırlanmış, ama diğer uygulamaları da kaydedebilirsiniz. Kayıt işlemini başlatmak için Windows+G tuşlarına beraber basın. Oyun çubuğu açılacaktır.

Eğer açılmıyorsa Ayarlar dan bunu aktif hale geçirmelisiniz. Bunun için Başlangıç düğmesine sonra Ayarlar a tıklayın. Oyun bölümünü seçin. Oyun çubuğu kısmından Oyun kliplerini ve ekran görüntülerini kaydedin seçeneğini Açık hale getirin.

Windows+G tuşlarına basın. Ekran görüntüsü al – Take screenshot tuşuna basarak masaüstü veya herhangi bir programın görüntüsünü resim olarak alabilirsiniz.
Kaydı Başlat/Durdur – Start/Stop recording tuşuna basarak kaydı başlatabilirsiniz. Yalnız kayıt işlemi masaüstü ve Dosya gezgini programlarında kayıt yapamamaktadır.
Mikrofon açık/kapalı – Turn mic on while recording
Eğer mikrofonun bu program tarafından kullanılmasına izin verilmemiş ise, Mikrofon aç tuşuna basınca bir uyarı mesajı açılır. Show me how to fix (Nasıl çözebileceğimi göster) düğmesine basarak Mikrofon ayarlarına geçilir. Burada Xbox Game Bar seçeneğini aktif hale geçirirseniz problem çözülür. Buraya Ayarlar – Sistem – Ses – Mikrofon gizlilik ayarları takip edilerek de ulaşılabilir.
Yayını Başlat/duraklat – Start/Stop broadcasting
Kaydedilen videolar şu klasörde kaydedilir.
C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\Videolar\Yakalamalar
C:\Users\User name\Videos\Captures

İşte bu kadar! İyi çalışmalar.