Windows dili nasıl değiştirilir?

Windows dili nasıl değiştirilir?

31.12.2020 0 Yazar: Yönetici

Windows dili nasıl değiştirilir? Windows’un dilini nasıl değiştirebileceğimizi öğreneceğiz. Windows’umuzun dili Türkçe ve siz bunu İngilizce ye çevirmek istiyorsunuz.

Bunun için Ayarlar açın. Zaman ve Dil bölümüne girerek, Dil e tıklayın. Tercih edilen dil ekle tuşuna basarak İngilizce yazın. İngilizce ye tıklayın ve İleri tuşuna basın. Windowsu un dilinin İngilizce olması için Görüntüleme dilim olarak ayarla yı seçili hale getirin ve Yükle tuşuna basın. İngilizce dil paketi yüklenecektir. İşlemin tamamlanması için oturum kapatılması gerektiğini belirten bir mesaj gelir, Evet şimdi oturumu kapat tuşuna tıklayın. Oturum kapatılacaktır. Tekrar oturumu açın, dil değişti.

Ama fark ettiyseniz oturumu açarken ki Karşılama ekranı hala Türkçe. Tamamen İngilizce istiyorsanız Dil ayarları ekranında Yönetici dil ayarlarına tıklayın. Karşılama ekranı ve yeni kullanıcı hesapları bölümünden Ayarları kopyala tuşuna basın. Bu işlemin tamamlanması için bilgisayarın kapatılıp açılması gerekmektedir. Böylece karşılama ekranı ingilizce olacağı gibi yeni kullanıcı eklenince onun dili de ingilizce olacaktır. Unicode olmayan programların dili bölümünde ise hangi dilde programlar kullanacaksanız o dilde seçmeniz tavsiye edilir.

İşte bu kadar! İyi çalışmalar.