Yasak sitelere girmek Tor Tarayıcı Tor Browser

Yasak sitelere girmek Tor Tarayıcı Tor Browser

06.01.2021 0 Yazar: Yönetici

Yasak sitelere girmek Tor Tarayıcı Tor Browser. Bu videomuzda izlenmeden ve sansüre uğramadan İnternet kullanabilmenizi sağlayacak, diğer bir ifadeyle yasak sitelere girmenize imkan sağlayacak tamamen ücretsiz Tor tarayıcısını tanıtacağım. Tor tarayıcısı ile sansürleri aşabileceğiniz gibi, aynı zamanda internette izlenmekten ve gözetlenmekten kendinizi koruyabilirsiniz.

Tor Browser ı yani Tor tarayıcısını indirmek için

www.torproject.org/tr/

web adresini açın ve Tor uygulamasını indirin tuşuna basın. Hangi işletim sitemini kullanıyorsanız onu seçin. Ben Windows u seçiyorum. Görüldüğü gibi Windows haricinde, Mac, Linux ve Android sitemlerinde de kullanılabilmektedir. Yaklaşık 55 mb lık tor kurulum dosyası bilgisayarıma indiriliyor. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, yükleme işlemini başlatalım. Arayüz dili olarak Türkçe seçiyorum. Kurulum işleminden sonra, Tor uygulamasını çalıştıralım. Bulunduğunuz ülkede Tor engelleniyorsa veya bilgisayarınız internete bir vekil sunucu (proxy) kullanarak giriyorsa, Yapılandır a tıklayarak gerekli ayarları yapmalısınız. Yoksa direk Bağlan tuşuna basarak devam edebilirsiniz. Bağlantı kurulum gerçekleştikten sonra Tor Browser açılır. Artık ülkeniz tarafından kapatılan web sitelerine veya çalıştığınız şirkette ulaşımı engellenen sitelere ulaşabilirsiniz.

İşte bu kadar! Merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz ve hazırlanmasını istediğiniz konuları yorumlar kısmında yazabilirsiniz. Eğer videom size faydalı olduysa, kanalıma abone olup, videomu beğenerek, bildirim zilini açmayı unutmayın.
İyi çalışmalar.